Moje hobby


U svých zálib cíleně porušuji doporučené heslo dělat jen jednu věc a pořádně. Mám několik zájmů a těm se věnuji podle své nálady a časových možností:

  • Rodina: poměrně dlouho jsem se věnoval své práci víc, než bylo zdrávo. Pevně věřím, že to nyní svým dětem vynahrazuji.

  • Pes: máme Brazilskou filu či spíše Brazilskou čtyřnohou mašinu. To ale není koníček – to je můj kamarád a říkám si, jak mě může každý den po mém příchodu domů tak vřele vítat.

  • Sport: mix florbalu, fotbalu, kulečníku, lyže. Prioritou je nyní pro mne florbal a vždy mne vytočí, když jsem v bráně a protihráč mi dává tak lehce gól zpoza brány (jak to tam ti prevíti dokážou zatočit?).

  • Stavba domu (roubenky z kanadského cedru): splnění mého snu – žádná chemie, jen ryzí příroda. Vůně cedru a okolních polí mi je odměnou za starosti, které každému z nás život přináší.

  • Pěstování stromů: koupili jsme poměrně velký pozemek, a tak bych ho chtěl využít pro zřízení lesoparku. Víte, že se dá přesadit i poměrně velký strom? Nadchl jsem se pro Škumpu Orobincovou - je to nádherná květena.

  • Posezení s přáteli: strávit se svými nejbližšími přáteli večer na horské chatě je pro mne velkou vzpruhou. Sedět u krbu a klábosit o všem možném a nemožném co se každému z nás v týdnu událo je velmi uklidňující (a nenaruší to ani lahvinka něčeho ostřejšího).

Muškaření

Moje nová láska. Muškaření je královská disciplína v rybaření, kde musíte spojit šikovnost rukou s myšlením. Nahodit do přesného místa tu správnou návnadu (mušku, chrostíka, atd.) je opravdu velké umění.

Musím říci, při mých výkonech, že zatím nejsem muškařským umělcem. V muškaření vidím symbiózu s obchodem. Pokud na rybu s jemným prutem moc tlačíte, utrhne se Vám. Stejné je to s klientem - pokud ho moc tlačíte, nevyjde to. Rozebírat tu pohodu, kdy jste na jezeře či řece a muškaříte, je nepopsatelné. Nemusíte nic chytit, jde o tu pohodu.